tubebox.pl

Branża TSL zajmuje się przewożeniem towarów z jednego do drugiego punktu. Mimo, że na pierwszy rzut oka brzmi to dość prosto to rzeczywistość jest zgoła odmienna. Zarządzanie firmą przewozową w skuteczny i bezpieczny sposób jest bardzo ciężkie. Z tego tytułu kierownicy firm TSL poszukują ułatwień, które ułatwiłyby im codzienne obowiązki. Systemy telematyczne są oprogramowaniami, które mogą spełnić marzenia kierowników działając na różnych frontach.

System telematyczny do śledzenia ciężarówek

System telematyczny jest oprogramowaniem, które usprawnia różne segmenty zarządzania firmą przewozową. Firmy bardzo często wykorzystują oprogramowanie jakim jest system telematyczny do śledzenia ciężarówek flotowych. Dzięki niemu firma może uzyskać sporo benefitów w postaci:

-Notowania raportów spalania w trakcie pracy kierowców. Są one bardzo ważne z tytułu oceny jakości pracy własnych pracowników. Bez takich raportów tak naprawdę ciężko ocenić jest jak oszczędnie, a co za tym idzie dla firmy TSL jak dobrze jeździ dany kierowca. Lokalizator GPS współdziała z systemem pokładowym notując raporty spalania paliwa na określonych odcinkach tras.

-Bezpieczeństwa; jak powszechnie wiadomo nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i samochodów. System telematyczny do śledzenia ciężarówek w bardzo kompaktowy sposób ocenia pozycję pojazdów flotowych wskazując ich położenie na mapie. Jest ona dostępna nawet w formie wygodnej aplikacji na telefon (w przypadku najlepszych telematyk) przez co przedsiębiorca może w dowolnym miejscu i czasie sprawdzić gdzie znajdują się jego pojazdy. W przypadku najgorszych scenariuszy może też szybko reagować przekazując położenie pojazdu do specjalnych służb.

Podsumowanie 

Jak widać system telematyczny do śledzenia ciężarówek może okazać się niezwykle przydatny. Przedsiębiorcy wykorzystują go w rozmaity, dopasowany do swoich potrzeb sposób. Warto nadmienić, że telematyki oferują nie tylko lokalizację GPS pojazdów, ale również wiele innych, ciekawych udogodnień.