tubebox.pl

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy zarządzający firmami TSL mają ogrom możliwości jeżeli chodzi o pozyskanie nowych pojazdów do swoich firm. Bardzo często decydują się na wynajem bądź zakup ciężarówek, które zostają z nimi na dłużej. Jednak tak naprawdę jedną z najlepszych form pozyskania dostawczego samochodu jest leasing. Dlaczego firmy tak ochoczo stawiają właśnie na leasing i na czym w ogóle polega?

Leasing samochodów dostawczych bez tajemnic

 

Pozyskanie samochodów dostawczych w leasing tak naprawdę niczym nie różni się od pozyskania samochodów osobowych w ten sam sposób. Leasing przeznaczony jest dla osób posiadających firmy, które mogą wliczać samochody w koszty prowadzenia firmy. W końcu nie ma lepszej argumentacji dotyczącej konieczności posiadania samochodu w firmie jak prowadzenie firmy przewozowej. Samochody, które pozyskiwane są w formę leasingu bardzo często wymagają niewielkiego wkładu własnego. Po opłaceniu takiej wpłaty samochód zostaje udostępniony klientowi, a jego formalnym właścicielem cały czas jest firma udzielająca leasingu. Po zakończeniu czasu użytkowania samochód może być wykupiony – i wtedy właścicielem staje się firma, która wcześniej użytkowała samochód. Jeżeli jednak leasing okazał się świetnym rozwiązaniem samochód może być oddany w rozliczenie, a kolejny, nowy pojazd znów wybrany w formę leasingowania. Zapewnia to korzystanie z nowoczesnych samochodów przez cały czas!

To nie koniec atutów. Ze względu na możliwość wliczenia pojazdów w koszty podatek VAT jest zwracany dlatego przedsiębiorca fizycznie korzysta z samochodu za o wiele mniejsze pieniądze niż korzystałaby osoba prywatna. Również z tego tytułu wiele firm decyduje się na leasing – bo to po prostu się opłaca!

Leasing samochodów dostawczych – czy są jakieś wady?

 

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że leasing nie ma wad. Jednak można znaleźć jeden haczyk, na który czasem nacinają się klienci. Jest nim wprowadzenie w umowie limitu przejechanych kilometrów. Po jego przekroczeniu firma udzielająca leasingu ma prawo nałożyć na klienta nie małą karę. Dlatego prowadząc firmę przewozową i wybierając leasing warto, aby był on dostosowany do przebywania odległych tras.

iemakessupper.com https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/