tubebox.pl

W czasie wiosny i lata warto jak najczęściej korzystać z możliwości przebywania blisko natury. Nie musimy wyjeżdżać za miasto, by być bliżej zieleni – wystarczy przydomowy taras czy ogród. Zaaranżowanie takiej przestrzeni jest naprawdę proste: wystarczą wygodne meble, dodatki. Warto pamiętać o odpowiedniej ochronie przed silnym słońcem! Pomoże w tym parasol ogrodowy.

Jak tworzone są dzisiaj parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskakują zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Parasole dostępne są z czaszami okrągłymi, prostokątnymi czy kwadratowymi – bok czaszy może sięgać nawet 4 metrów długości! Parasole posiadają liczne punkty regulacji, co pozwala na idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole skutecznie chronią zarówno przed promieniami słońca, żarem, ale też przed niespodziewaną mżawką. Parasole osadza się na jednej z kilku podstaw – do wyboru są podstawy do wkopania w ziemię, wykonane z włókna szklanego, jak również podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem. Szeroki wybór parasoli ogrodowych nowej generacji znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Zwróć uwagę na tworzywa i materiały!

Bez wątpienia atutem nowoczesnych parasoli ogrodowych są materiały. Czasza parasola ogrodowego wykonana jest z tkaniny technicznej, którą dodatkowo pokryto poliuretanem. Tkanina zabezpieczona jest przed ścieraniem, wnikaniem wilgoci, ale też płowieniem – na długi czas zachowa doskonały wygląd. Tkanina czaszy zabezpieczona jest sprężynami naciągowymi – ich zadaniem jest utrzymywanie materiału w prawidłowej pozycji w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium – materiał ten jest zabezpieczony przed korozją, odkształcaniem. Oś parasola osadzona jest na ruchomej stopie, która jest jednym z wielu punktów regulacji parasola.

zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ ssies.pl