tubebox.pl

Przygotowywanie perfekcyjnej kawy wymaga trzymania się wielu punktów. Wcale nie jest to takie łatwe, a bariści praktycznie od momentu otworzenia kurka na wodę analizują czy aby na pewno wszystko jest perfekcyjnie przygotowane. Jednym z bardzo ważnych punktów w przypadku przygotowywania małej czarnej korzystając z ekspresu jest zadbanie o jakość wody. Przed wpłynięciem wody do ekspresu do kawy powinna ona ulec procesowi filtracji. Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi idealnie nadają się do spełnienia takiego zadania jednocześnie dbając o jakość wody i bezpieczeństwo ekspresu.

 

Filtry wody, a kamień w ekspresie do kawy

 

Bardzo często zdarza się sytuacja, w której we wnętrzu ekspresu do kawy znajduje się uporczywy kamień w formie białego nalotu bądź osadu. Występowanie kamienia we wnętrzu ekspresu do kawy niesamowicie utrudnia wykonanie dobrej kawy. Przede wszystkim drobinki kamienia mogą w trakcie produkcji kawy wpadać do wody, a następnie wyprodukowanej kawy. Przez to może mieć dziwny posmak, który sprawia, że jej picie nie będzie przyjemne. Dodatkowo występowanie kamienia utrudnia działanie całego ekspresu sprawiając, że nie chodzi tak efektywnie. Niestety cierpi na tym również użytkownik ekspresu do kawy, który musi płacić wyższe rachunki za prąd! Bowiem jeżeli kamień znajduje się na elementach grzewczych ekspresu pobór prądu jest o wiele większy. Te kilka powodów jest wystarczające, aby jednoznacznie stwierdzić, że kamień potrafi nabruździć w życiu domowego baristy. Jak z nim walczyć?

 

Filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi zmiękczają wodę dzięki czemu ryzyko powstania kamienia jest znacznie ograniczone. To właśnie twarda woda, w której znajduje się duże stężenie węglanów magnezu i wapnia w połączeniu z wysoką temperaturą sprawia, że osad się wytrąca. W skrócie miękka woda to mniej węglanów i mniejsze ryzyko wytrącenia się kamienia!

 

Podsumowanie

 

Filtry wody do kawy jak widać potrafią poprawić jakość wody, kawy, ale również bezpieczeństwo ekspresu. Są to wystarczające punkty, które sprawiają, że warto zainwestować w filtry wody do ekspresów do kawy DeLonghi.