tubebox.pl

Jazda konna staje się w Polsce coraz popularniejsza. Regularne treningi przynoszą ciału i umysłowi szereg korzyści: kształtują prostą sylwetkę, sprzyjają utrzymaniu szczupłej sylwetki, stymulują pracę narządów wewnętrznych, redukują napięcie, odprężają, uczą odpowiedzialności… Z drugiej strony, jeździectwo jest trudnym technicznie sportem wymagającym odpowiedniego przygotowania. Aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas lekcji jazdy konnej, odwiedź sklep jeździecki i skompletuj wygodny strój i akcesoria. Jakich elementów nie może zabraknąć w garderobie każdego amatora i profesjonalisty? Sprawdź!

Odwiedzamy sklep jeździecki w poszukiwaniu kasku

Dobre sklepy sportowe (takiej jak sklep jeździecki Equishop) oferują dwa typy nakryć: toczki oraz kaski. Znacznie lepszą ochronę niż wykonane z włókna szklanego, ozdobne toczki zapewniają solidne kaski z regulacją. Skorupy nowoczesnych modeli wykonane są przeważnie z lekkiego, ale wytrzymałego poliwęglanu. Po wewnętrznej stronie znajduje się wymienny, gąbczasty wkład wchłaniający pot i amortyzujący wstrząsy. Zwróć uwagę, czy wybrany model ma odpowiedni system wentylacji zapewniający komfort podczas jazdy w gorące dni. Kaski zaprojektowane są w taki sposób, aby w momencie uderzenia przyjmować na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie kask pęka, ale czaszka pozostaje nienaruszona. Zanim kupisz dany model, sprawdź, czy spełnia normy bezpieczeństwa.

Obuwie i strój

Osoby zaczynający swoją przygodę z jazdą konną nie muszą inwestować w kompletny, pełny strój. Zakupem, który warto rozważyć, są elastyczne, bezszwowe spodnie – bryczesy. Ponadto, lepiej niż standardowe obuwie sportowe sprawdzą się niskie sztyblety z gładką podeszwą i niskim obcasikiem.

 

 

zobacz wiecej https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ awiepiszczy.com.pl