tubebox.pl

Chcesz się nauczyć nosić soczewki kontaktowe? Największą przyczyną rezygnacji z noszenia soczewek kontaktowych jest trudność w posługiwaniu się nimi, a odpowiedzialny za tę trudność w zakładaniu soczewek jest odruch powiekowy. Odruch ten jest sposobem organizmu na ochronę naszych oczu, więc wszystko, co znajdzie się w pobliżu naszych oczu, powoduje ich instynktowne zamknięcie.

Odruch małżowinowy różni się w zależności od osoby, niektórzy mają ten odruch silniejszy, podczas gdy inni zgłaszają brak dyskomfortu podczas zakładania soczewek. Ale czy w ogóle wiesz gdzie kupić soczewki jednodniowe? Kliknij i zobacz oraz przeczytaj artykuł. 

Wskazówki dotyczące zakładania soczewek kontaktowych

Umyj ręce. Pierwszym krokiem jak nosić soczewki kontaktowe jest dokładne umycie rąk wodą z mydłem, a najlepiej osuszenie ich ręcznikiem papierowym, aby puchate drobinki z ręczników materiałowych nie dostały się na palce – lokując się między soczewką a okiem.

Trzymaj paznokcie krótko. Twoje paznokcie również muszą być krótkie, opiłowane i czyste, co pomoże Ci w zakładaniu soczewek kontaktowych i zapobiegnie urazom oczu. Osoby, które mają długie paznokcie mogą nawet rozerwać soczewkę i uczynić ją niezdatną do użytku.

Medicine and vision – young woman with contact lens

Umieść soczewki w dobrze oświetlonym pomieszczeniu przed lustrem. Aby nauczyć się prawidłowego noszenia soczewek kontaktowych, należy umieścić je przed lustrem.

Wystawcie oczy szeroko otwarte. Przytrzymaj górne rzęsy lewą ręką, jeśli jesteś praworęczny, a prawą ręką pociągnij dolną powiekę Umieść soczewkę na palcu wskazującym i zbliż ją do oka, aż dotrze do rogówki. Przed jego zastosowaniem można wykonać ten ruch bez soczewki kontaktowej, aby potrenować i przyzwyczaić się do swojego poziomu odruchu powiekowego.

Wpatruj się obiema oczami w lustro. Wielkim sekretem noszenia soczewek kontaktowych jest to, że kiedy je zakładasz, masz swoje kontralateralne oko umocowane w lustrze, aby utrzymać swoje spojrzenie w jednej linii. Nasze oczy mają ruchy równoczesne, więc jeśli jedno oko się zamknie, drugie też się zamknie. Kolejna rada to spokojne i ostrożne podejście przy wkładaniu obiektywu, nie trzeba się spieszyć z wykonaniem tego ruchu.

Trzymaj powiekę szeroko otwartą

Sposób zakładania soczewek kontaktowych jest bardzo prosty. Trzymaj powiekę szeroko otwartą, aby palec trafił prosto do rogówki i abyś mógł wprowadzić soczewkę. Teraz, jeśli oko się zamyka i jeśli rzęsy chcą mrugać, uderzy w soczewkę, która może w końcu spaść na podłogę lub do zlewu i zostać zanieczyszczona.

Wyczyść soczewkę przed włożeniem jej do oka. Jeśli soczewka wyląduje na podłodze lub w zlewie, wyczyść ją w odpowiednim roztworze przed ponownym rozpoczęciem procesu. Po czyszczeniu nalej trochę roztworu na dłoń i umieść soczewkę w dłoni.

Użyj tej samej techniki, aby usunąć soczewkę. Nauka noszenia soczewek kontaktowych obejmuje również wiedzę na temat ich prawidłowego zdejmowania. Powtórz ten sam ruch, który wykonałaś przy zdejmowaniu soczewki: chwyć górną i dolną rzęsę i wykonaj ruch pęsetą. Chwyć za białko oka, aby ściągnąć soczewkę i uniknąć ewentualnego dyskomfortu. Palce wskazujące i kciuk powinny znajdować się w tej samej odległości i wykonywać ruch pęsetowy, aby pociągnąć za sobą soczewkę.

Zobacz, jak łatwo jest założyć soczewki kontaktowe?

 

Czyszczenie obiektywów przed przechowywaniem w futerale. Noszenie soczewek kontaktowych wymaga dbałości o higienę. Nie należy umieszczać soczewek bezpośrednio w etui po zdjęciu ich z oka. Wszystkie soczewki kontaktowe przed przechowywaniem w etui należy przetrzeć na rękach roztworem uniwersalnym. Następnie nałóż kolejną warstwę roztworu i szczelnie zamknij obudowę.

Przechowuj i czyść soczewki wyłącznie za pomocą płynu uniwersalnego. Roztwór uniwersalny jest wykonany specjalnie do stosowania na soczewki, nie należy używać soli fizjologicznej ani żadnego innego rodzaju roztworu. Takie postępowanie zmienia soczewkę i może zaszkodzić noszeniu soczewek kontaktowych oraz Twoim oczom za sprawą substancji chemicznych, które nie są dobre dla powierzchni oka.

Dowiedz się więcej o zintegrowanej okulistyce. Zintegrowany System Okulistyczny to sieć klinik skupionych wyłącznie na okulistyce. Od początku działalności naszym celem jest zapewnienie kompleksowej opieki poprzez profilaktykę, trafną diagnostykę oraz leczenie kliniczne i chirurgiczne.

Obecnie Zintegrowana Okulistyka działa w 3 głównych ośrodkach zdrowia, Serra Gaúcha, Porto Alegre i Metropolitan Region, promując zrównoważone i innowacyjne zarządzanie zasobami w opiece okulistycznej.

Przejrzyj stronę i poznaj nasze usługi, umowy, specjalizacje i inne artykuły, które mogą pomóc Ci wyjaśnić wątpliwości dotyczące najczęstszych chorób diagnozowanych w klinikach okulistycznych.

Czy wiesz jakie są główne problemy z oczami u osób starszych? Wiemy już, że choroby oczu takie jak zaćma czy jaskra występują częściej u osób starszych. Wspólną cechą tych chorób jest niska ostrość widzenia, dlatego często interpretuje się ją jako coś, co jest częścią procesu starzenia. Mając to na uwadze, większość osób starszych lub ich rodziny nie umawiają się na wizytę, aby zrozumieć, co dzieje się z ich wzrokiem.

Osoby starsze z wadami wzroku są bardziej narażone na upadki lub poważne urazy, dlatego bardzo ważne jest, aby one i ich rodzina zwracali na ten aspekt baczną uwagę.