tubebox.pl

Oleje najwyższej jakości potrafią zachować swoje właściwości w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nowoczesna technologia, która została użyta do ich produkcji sprawia, że tworzy ona barierę ochronną dla elementów jednostki napędowej. Na rynku występują tradycyjne oleje do silników, jak również oleje ceramiczne. W dzisiejszym artykule przybliżymy ich zastosowanie i zalety, które przemawiają za tym, aby zacząć je stosować. 

Ceramiczne oleje silnikowe – ich rodzaje i cena

Oleje ceramiczne silnikowe poprawiają osiągi silnika i wydłużają jego żywotność. Minimalizują współczynniki tarcia oraz zabezpieczają przed powstawaniem korozji. Nawet w temperaturze -25 stopni Celsjusza potrafią bezproblemowo uruchomić silnik. Różnica, jaka wyróżnia je od olejów tradycyjnych, polega na obecnych komponentach w składzie, jak i nieco wyższej cenie. Zastosowana technologia zmniejsza zużycie paliwa i wykazują one lepsze właściwości smarne niż klasyczne oleje. To połączenie baz olejowych i pakietów dodatków, m.in. nanocząsteczek ceramicznych. Wysoka temperatura zapłonu, nawet 232 stopnie Celsjusza, skutecznie redukuje utlenianie się mieszaniny. Jednym z popularnych producentów olejów ceramicznych, jest marka Mihel, której preparaty przeznaczone są do silników benzynowych i diesla.

Tradycyjne oleje silnikowe – preparaty wielosezonowe

Właściciele mają duży wybór, jeśli chodzi o tradycyjne oleje. Występują one o różnej klasie lepkości, jakości i normach. Tam, gdzie temperatura panująca na zewnątrz często oscyluje w granicach minus 10 lub 20 stopni, polecany jest do zastosowania olej silnikowy 5w40. Świetnie sprawdzi się przy mrozach, za sprawą swojej górnej granicy pracy w wyższej temperaturze. Dzięki czemu zachowuje on swoje właściwości. To ich zaleta, gdyż jednostka napędowa już od momentu jej uruchomienia, pozostanie dobrze nasmarowana i nie spowoduje to żadnych uszkodzeń. Produkty z tej kategorii dostępne są w sklepie https://dbamtomam.pl/134-5w40