Nie musimy wyjeżdżać do dalekich krajów, by odpocząć blisko natury. Przydomowy taras czy ogród możemy zaaranżować w taki sposób, że stanie się on ulubionym miejscem do relaksu wszystkich domowników. Do stworzenia wygodnej przestrzeni do relaksu potrzebujemy przede wszystkim wygodnych mebli, ale też dodatków. Ogrzewacz gazowy to jeden z chętniej wybieranych produktów w ostatnich latach. Dlaczego?
Ogrzewacz gazowy – jak działa i czy sprawdzi się na przydomowym tarasie?
Ogrzewacz gazowy to urządzenie, które przez ostatnie lata kojarzone było wyłącznie z ogródkami restauracyjnymi czy kawiarniami. Promienniki miały za zadanie podnosić temperaturę powietrza, szczególnie wieczorami. Obecnie promienniki gazowe możemy zakupić do użytku prywatnego – urządzenia takie są odpowiednio atestowane, zabezpieczone i proste w obsłudze. Ogrzewacz gazowy pozwala na emitowanie ciepła w promieniu nawet do 5 metrów, co pozwala na podniesienie temperatury na całym tarasie. Promienniki gazowe projektowane są w taki sposób, by nie zaburzać estetyki otoczenia tarasu. Urządzenia te zasilane są butlami gazowymi, które sprytnie ukryto w ich wnętrzu.
Jak zbudowany jest ogrzewacz gazowy?
Ogrzewacze tarasowe to urządzenia dedykowane do użytkowania w ogrodach, na tarasach ale też na werandach. Bardzo ważne jest przestrzeganie reguły, by były one ustawione w określonej odległości od ściany czy zadaszenia. Ogrzewacz gazowy posiada włącznik zapłonu, jak również pokrętło regulacji wysokości płomienia. Dzięki niemu możliwe jest regulowanie działania urządzenia i tego, w jak szybkim czasie spala się gaz. Szacuje się, że butla z gazem starcza na 15-32 godziny użytkowania (jest to zależne od modelu). W czasie jesieni i zimy ogrzewacz gazowy powinien być odpowiednio zabezpieczony, np. pokrowcem ogrodowym.