tubebox.pl

W ostatnim czasie bardzo modne stały się ściany, na których widnieje imię dziecka lub ciekawa sentencja. Można nakleić na ścianę gotowe naklejki, choć efektywniejsze wydają się napisy wykonane farbą. Do tego celu warto użyć specjalnych szablonów z motywem liter i cyfr, które pomogą nadać ścianie oczekiwany efekt.

Z czego są wykonane i do czego służą szablony

Szablony liter i cyfr to gotowe podkładki wykonane z różnych materiałów. Tworzy się je z drewna, papieru lub tworzyw sztucznych. W podkładkach tych wycinane są różnej wielkości cyfry i literki. Wycinanie odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, odpowiednio dobranego do materiału płytki. Wycięte napisy mogą mieć różną wielkość oraz rodzaj czcionki. Po przyłożeniu do ściany i odpowiednim pomalowaniu można stworzyć na ścianie ciekawy napis. Wiele rodzajów czcionek pozwala wybrać odpowiedni dla siebie motyw, który nada pomieszczeniu niepowtarzalny efekt. Może to być salon, sypialnia, pokój dziecięcy czy przedpokój. Napisy można także wykonać na meblach, aby dać im nowe życie lub na innych płaskich powierzchniach.

Należy jednak zastanowić się nad doborem materiału, z którego wykonany będzie szablon.

Wybór odpowiedniego szablonu

Na początku wybór szablonu liter i cyfr może okazać się prosty, jednak tak naprawdę należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jeżeli nie czujesz się artystą warto ułatwić sobie pracę, aby stworzyć na ścianie zadowalający efekt. W pierwszej kolejności zastanów się jaki napis chcesz umieścić w pomieszczeniu. Możesz kupić szablon z gotowym hasłem lub wybrać taki gdzie znajdują się wszystkie litery, w tym wypadku sentencję będziesz nanosić na ścianę lub inną powierzchnię literka po literce.Wybór materiału, z którego wykonano szablon jest równie ważny. Powinien być on trwały, o odpowiedniej grubości i odporny na wilgoć. Dzięki temu będziesz go mógł wykorzystać kilkukrotnie.

Jak malować szablony liter i cyfr?

Sposobów na wypełnienie szablonów jest kilka. Najpopularniejszym, a zarazem najszybszym sposobem jest malowanie szablonów za pomocą farby w sprayu. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i malować. Stemplowanie polega na nakładaniu farby za pomocą gąbki. Na gąbkę nakłada się farbę, którą następnie maluję się szablon. Warto pamiętać, aby wybrać farbę, którą z powodzeniem można nałożyć na wybraną powierzchnię. Szablony o mniejszych rozmiarach można wypełniać za pomocą flamastrów. Chcąc uzyskać zaawansowany efekt wypełnienia, litery bądź cyfry należy odrysować ołówkiem, a następnie malować je dokładnie pędzelkiem. Ten sposób jest bardzo pracochłonny, ale możliwe jest tu użycie kilku kolorów bez obaw, że szablon zabrudzi wzory.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.