Dom i Wnętrze

Zwijane zadaszenie tarasu – co warto o nim wiedzieć?

Chwile spędzone na tarasie czy w ogrodzie są bezcenne, szczególnie kiedy spędzamy je w gronie najbliższych. Zaprojektowanie takiego miejsca do odpoczynku i rekreacji nie jest łatwe, jednak wszelki wysiłek opłaci się wielokrotnie. Wykorzystując nowoczesne rozwiązania i meble ogrodowe bez trudu stworzymy wspaniałe miejsce, w którym czas spędzać będzie cała rodzina. Od czego zacząć?

Ważne jest miejsce!

Wybór miejsca nie powinien być przypadkowy. Szukając idealnego miejsca na taras ogrodowy najczęściej umieszczamy go blisko ścian domu, aby miejsce to było osłonięte od silnego wiatru. Problemem okazuje się być słońce, szczególnie podczas upalnego lata. Na szczęście i na to znalazło się rozwiązanie!

Zwijane zadaszenie tarasu to nowoczesne rozwiązanie stosowane w coraz większej ilości domów prywatnych. System ten nie wymaga specjalnych ingerencji w strukturę domu – niezbędne jest tylko postawienie aluminiowego szkieletu i osadzenie składanego dachu na szczycie. Aluminium zapewnia konstrukcji lekkość i jednocześnie wysoką trwałość. Materiał wykorzystywany jako dach jest wodoodporny, jak również zabezpieczony przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Zwijany dach składa się i rozkłada przy pomocy półautomatycznego systemu – łatwo i szybko. Pergola nad tarasem to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się ogrodem i bliskością natury bez względu na pogodę.

Co z meblami?

Szukając mebli ogrodowych zazwyczaj ważne jest dla nas to, czy będą one odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Decydując się na zamontowanie pergoli ogrodowej problem ten praktycznie przestaje istnieć. Ze względu na wysoką skuteczność ochrony przed deszczem nie musimy już martwić się o stan naszych mebli ogrodowych. Dzięki pergoli korzystanie z ogrodu będzie znacznie przyjemniejsze!