Dom i Wnętrze

Wygodnie w salonie – jak urządzać?

Salony służą nam przede wszystkim do relaksowania się, odpoczynku, ale też do przyjmowania gości. W przypadku mieszkań blokowych pokoje dziennie nierzadko są wieczorami przemieniane w sypialnię. Jak stworzyć funkcjonalne wnętrze i sprawić, że nasz pokój dzienny będzie odpowiedni zarówno do odpoczynku, jak i rekreacji? Ważny jest pomysł!

Szukając inspiracji powinniśmy zajrzeć przede wszystkim do katalogów wnętrzarskich. Znajdziemy w nich eleganckie zdjęcia, będące propozycjami aranżacji różnorodnych zdjęć, w tym również salonów. W wielu przypadkach autorzy aranżacji podają nazwy sklepów, ceny czy też wskazują produkty podobne do tych przedstawionych na fotografii. Dzięki temu z pewnością znajdziemy ciekawe pomysły na nasze wnętrze. Drugą opcją jest subskrypcja portali wnętrzarskich oraz stron poświęconych designowi wewnątrz mieszkań.

Co powinno znaleźć się w salonie?

Jeśli planujemy w salonie zarówno relaksować się, jak i przyjmować gości, konieczne jest kupienie stołu na 6-8 osób wraz z krzesłami, zestawu wypoczynkowego lub wygodnej kanapy oraz stolika kawowego. Ciekawym rozwiązaniem są też fotele do salonu, szczególnie te tapicerowane, wzorowane na stylu skandynawskim. Stopniowo możemy wnętrze uzupełniać kolejnymi elementami: regałami z książkami, zestawem audio, telewizorem, regalami z kolekcją winyli – czym tylko chcemy.