Dom i Wnętrze

Wybór szafy do małej sypialni

Szafa coraz rzadziej jest elementem wyposażenia nowoczesnych sypialń. W wielu projektach jest ona umieszczana w garderobie. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Głównym – często jedynym ograniczeniem jest mały metraż pomieszczenia. Jak więc w małej sypialni pomieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia? Otóż jest na to sposób.

Przemyślana aranżacja

Aranżując małą sypialnię, powinniśmy dokładnie przemyśleć jakie wyposażenie wybrać oraz gdzie planujemy je ustawić. W każdej sypialni głównym meblem jest łóżko umożliwiające każdemu z nas sen oraz odpoczynek. Zdaniem producentów oraz użytkowników najbardziej komfortowe są łóżka drewniane, głównie ze względu na swoją duża powierzchnię.
Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia jest szafa, która ułatwi zachowanie w pomieszczeniu porządku. W małej sypialni najbardziej praktyczne są szafy z przesuwnymi drzwiami. Ich główną zaletą jest fakt, że podczas otwierania nie potrzebują wolnej przestrzeni, tak jak w przypadku drzwi otwieranych wahadłowo.