Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu idealnego domu dla nas

Dom drewniany to obecnie jedna z najchętniej wybieranych inwestycji przez osoby prywatne. Jego wybudowanie kosztuje znacznie mniej niż budowa domu murowanego. Dodatkowo warto także pamiętać o tym, że domy drewniane doskonale wpasowują się w ideę ekologicznego budownictwa. Czy taki dom spełni nasze oczekiwania? Czy warto w nieco zainwestować?

Spełnij marzenie o własnym domu!

Realizacja marzenia o własnym domu jeszcze nigdy nie była tak prosta jak teraz. Dzięki możliwości kupna projektu i wybudowania domu drewnianego możemy cieszyć się własnym domem już po niespełna roku. Obecnie w Polsce działa wiele topowych firm, takich jak mawit.com.pl, które zaoferują nam zarówno eleganckie projekty domów drewnianych, jak i ich profesjonalne wybudowanie. Moda na domy drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii i Kanady – tam takie domy to norma!

Jak budowany jest dom drewniany? Podstawą jest stworzenie szkieletu drewnianego. Zastosowanie drewna podczas budowy ma swoją zaletę: nie ma znaczenia w jakim miesiącu w roku rozpoczniemy budowę, temperatura nie ma znaczenia. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu.

Ile trwa sama budowa domu drewnianego? W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim czas budowy to 2-8 miesięcy. To zdecydowanie krócej niż budowanie domów 15-20 lat temu.

Projekt domu drewnianego dopasowany do naszych potrzeb

Budowa domu drewnianego rozpoczyna się od znalezienia odpowiedniego projektu. Znajdziemy je w firmach budowlanych – wśród projektów dużym zainteresowaniem cieszą się modele domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza czy domy piętrowe. Każdy z projektów uwzględnia możliwość dobudowania garażu. Architekci zadbali o to, aby wnętrza domów były wypełnione światłem.