Dom i Wnętrze

Usuwanie odpadów po remoncie

Wywóz gruzu i odpadów po remoncie to dla wielu osób spory problem. Przede wszystkim ze względu na ilość, która nie pozwala na wyrzucenie ich do tradycyjnego pojemnika na śmieci. Dlatego warto poznać rozwiązania i opcje, jakie mamy w tym zakresie. Zajmiemy się dzisiaj omówieniem najbardziej popularnych metod na pozbycie się odpadów po remoncie domu lub mieszkania.

Kontener na odpady z gminy

Miasta i gminy na terenie całego kraju starają się walczyć z tzw. dzikimi wysypiskami śmieci. Dlatego też organizują specjalne punkty selektywnej zbiórki różnego rodzaju odpadów. Do takiego punktu można za darmo oddać m. in. odpady po remoncie. Warto podkreślić, że oferta ta dotyczy jedynie osób prywatnych. Jest to duże ułatwienie, ale nie dla wszystkich. Niestety większość osób nie posiada samochodu, którym można by dostarczyć odpady do punktu selektywnej zbiórki. Dlatego szukają alternatywnych rozwiązań.

Darmowy wywóz gruzu!

Niektóre gminy przygotowały nieco inne ułatwienie dla swoich mieszkańców. Umożliwiają one zamówienie kontenera na śmieci bez ponoszenia kosztów wynajmu. Niestety taka możliwość istnieje tylko raz w roku. Dodatkowo gminy stosują ograniczenia dotyczące ilości śmieci, jakie można oddać za darmo. W wielu przypadkach rozwiązanie to nie pokrywa zapotrzebowania osób, które remontują dom czy mieszkanie. Na szczęście jest jeszcze jedna alternatywa!

Zamówienie wywozu śmieci w specjalistycznej firmie

Optymalnym rozwiązaniem w przypadku remontu domu lub mieszkania wydaje się zamówienie kontenera na gruz w firmie, która zajmuje się wywozem odpadów. Tego typu usługi świadczy m. in. firma Redskip, która obejmuje swoim zasięgiem teren całego kraju. Korzystanie z usług takiej firmy jest bardzo proste. Wystarczy określić rodzaj odpadów oraz ich ilość (pojemność kontenera na odpady). Firma w ustalonym terminie podstawi kontener pod wskazany adres. Najczęściej maksymalny czas wynajmu kontenera wynosi 7 dni. Tydzień czasu w zupełności wystarcza na uprzątnięcie wszystkich odpadów „poremontowych”. W ustalonym wcześniej terminie firma odbiera kontener z odpadami. To bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ nie wymaga od Klienta organizacji transportu odpadów do określonego punktu.

Chcąc zamówić kontener na gruz lub śmieci wystarczy skontaktować się z odpowiednim oddziałem firmy (np. Redskip Warszawa) i ustalić z doradcą szczegóły zamówienia. Co istotne usługa wywozu gruzu jest realizowana zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorców.