Dom i Wnętrze

Urządzamy jesienny taras – propozycje

Możliwości na zaaranżowanie własnego tarasu jest bez liku – inspiracji warto szukać przede wszystkim w katalogach branżowych, ale również w sieci czy dookoła nas. Faktem jest jednak to, że taras ma być przede wszystkim funkcjonalny i wygodny. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb? Przedstawiamy kilka najchętniej wybieranych produktów!

Meble odporne na wilgoć i brud

Aby meble tarasowe mogły cieszyć nasze oczy przez wiele sezonów konieczne jest wybranie takich modeli, które wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia oraz działanie wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie aluminium lub włókien technorattanowych. Nieporowata struktura wymienionych tworzyw sprawia, że brud nie wnika do wnętrza a mebel jest odpowiednio chroniony przed mikrouszkodzeniami. Meble aluminiowe są dodatkowo malowane proszkowo, co przekłada się na zahamowanie powstawania ognisk rdzy.

W okresie jesiennym i zimowym warto zastanowić się dodatkowo nad kupnem pokrowców na meble tarasowe. Są one tworzone z materiałów poliestrowych o wysokiej odporności na ścieranie i wnikanie brudu. Pokrowce posiadają ściągacze, przez co możliwe jest lepsze dopasowanie ich do powierzchni mebla.

Jak urządzić taras? Weź pod uwagę jego powierzchnię!

Szukając odpowiedni na pytanie: jak urządzić taras, przede wszystkim powinniśmy zmierzyć taras o określić jego powierzchnię. Na tej podstawie dopiero szukajmy odpowiednich mebli: foteli, krzeseł, stolików kawowych, leżanek, foteli wiszących, stołów rozkładanych.

Zadaszenie tarasu – co wybrać?

Wśród licznych możliwości warto rozważyć przede wszystkim nowoczesne parasole tarasowe, umieszczone na ruchomych platformach. Dzięki nim możliwe jest przesuwanie parasola zgodnie z aktualnymi potrzebami. Druga ważna rzecz to możliwość rotowania baldachimem.