Dom i Wnętrze

Rattan i drewno – to do siebie pasuje

Poszukując niepowtarzalnych aranżacji, trafiamy na inspiracje płynące prosto z natury, której uroki w ostatnim czasie zdajemy się odkrywać na nowo i na wiele sposobów. Oto jesteśmy przekonani – naturalne jest piękne i nie wymaga już żadnych ozdobników. Najpiękniejszą bowiem dekoracją rzeczy naturalnych jest ich barwa, faktura, forma. Przedmioty wykonane na bazie naturalnych materiałów nie tylko efektownie wyglądają, ale też piękniej się starzeją. Często z czasem właśnie nabierają niezwykłego charakteru. Okazują się ponadczasowe, jak sama przyroda.

Pasuje i czaruje

Co sprawia, że niektóre aranżacje uznajemy za niezwykle? Pewna delikatność i ulotność, którą mają w sobie kompozycje nawiązujące do natury, to element budujący tę niezwykłość. Piękno wcale nie musi być skomplikowane. Może wynikać na przykład z doskonałości samej przyrody. Widać to nie tylko w dziełach, odnoszących się do przyrody w wielkim styl, jak instalacje spod znaku land art.

Także przedmioty, którymi posługujemy się na co dzień, wykorzystują urodę natury. Świadczą o tym meble ogrodowe Gardenspace, w szczególny sposób propozycje od Vimine. Rattanowe krzesła, fotele, pufy, huśtawki, kosze plażowe, lampiony – zbudujemy całe otoczenie z rattanu. Te przedmioty, meble i dodatki, wspaniale zaprezentują się w towarzystwie drewna naturalnego. Jeśli nie wiemy, jakie meble na taras wybrać, to zestawienie rattanu z drewnem z pewnością nas zadowoli.

Idealna para

Przykładem idealnego zestawienia rattanu i drewna będzie na przykład stół Lyon Teak z głębokimi fotelami rattanowymi Versailles. Prostokątny stół nawiązuje do urody mebli rustykalnych. Może umeblować jednak także awangardowy taras czy nawet salon. Podobnie jak szykowne fotele Versailles. Taka idealna para zaprezentuje się efektownie zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniu.