Dom i Wnętrze

Mieszkanie w drewnie – stylowo i elegancko

Drewno od wieków cenione jest jako materiał budowlany, stolarski, niezbędny do wykonywania naczyń czy ozdób. Materiał ten odznacza się dużą elastycznością, podatnością na obróbkę, stosunkowo dużą dostępnością oraz odpornością na uszkodzenia. Nie powinno dziwić, że i dzisiaj jest cenione, szczególnie jako element wyposażenia mieszkania. Wielu z nas poszukuje mebli drewnianych, pasujących do drewnianych podłóg.

Wybór drewnianych mebli nie jest łatwy – producenci obecni na polskim rynku oferują nie tylko tysiące wzorów, ale i wykorzystują różnorodne rodzaje drewna. Do najbardziej popularnych zalicza się sosnę, buk, dąb, klon, olchę, akację. Nie brak w Polsce klientów poszukujących mebli wykonanych z drewna egzotycznego, np. mahoniu. Znacząca większość Polaków szuka jednak klasycznego wzornictwa i kolorystyki w rozsądnej cenie. Sypialnia drewniana  jest marzeniem zarówno nowoczesnych młodych par, jak i osób ceniących klasyczne rozwiązania. Jak ją urządzić?

Sypialnia cała w drewnie!

Kluczem jest dobranie jednego gatunku drewna i trzymanie się spójnej kolorystyki. Jasne sypialnie wykorzystują drewno klonowe lub sosnowe. Ciemniejsze – drewno dębu i buku. Oczywiście możliwe jest także stosowanie koloryzujących bejc, które pozwolą osiągnąć jednolity odcień drewna. W sypialni nie może zabraknąć wygodnego łóżka, regałów, komód na ubrania i niewielkich szafek nocnych.