Dom i Wnętrze

Meble z drewna –  warto?

Dzięki różnorodności ofert producentów mebli, niewielkim kosztem możemy wyczarować w swoim domu niemalże każdą aranżację. Pomimo, że jeszcze do niedawna w naszych mieszkaniach prym wiodły meble o gładkich, połyskujących powierzchniach, dzisiaj coraz częściej w propozycjach designerów pojawiają się zabudowy z naturalnego surowca obecnego w meblarstwie od wieków – drewna. Czy surowe drewno kojarzące się bardziej z klasyką niż nowoczesnością zda egzamin w modnym salonie?

Drewno w nowoczesnym mieszkaniu? Dlaczego nie!

Ponadprzeciętna trwałość,  odporność na wilgoć i wysokie temperatury oraz uszkodzenia sprawiają, że drewno sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od wymagających kuchni i łazienek, na reprezentacyjnych salonach i sypialniach kończąc. Co więcej, ewentualne uszkodzenia nie oznaczają konieczności kupna nowych mebli – drewno niskim kosztem można poddać renowacji i naprawie. Ta sama zasada dotyczy starych, wysłużonych mebli, którym możemy nadać po latach nowe życie.

Walory drewna zauważyli ambitni designerzy, tworzący minimalistyczne i ciekawe kolekcje. Drewno staje się coraz częściej motywem dominującym w modnych przestrzeniach zaprojektowanych według najświeższych trendów wzorniczych. Połączenie ciepłej, naturalnej struktury z wyraźnie rysującymi się słojami i surowych materiałów (przede wszystkim szkła, metalu i betonu) przynosi zachwycające rezultaty.

Gdzie szukać niebanalnych mebli?

Poszukiwania oryginalnych mebli znacznie ułatwia internet. Strony poświęcone wystrojowi wnętrz są bogatym źródłem inspiracji, które można wykorzystać we własnym mieszkaniu. Na stronie www.gama-sklep.com.pl znajdziesz praktyczne porady oraz meble, dzięki którym zaaranżujesz modne i stylowe wnętrze.