Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – skorzystaj z licznych przecen i rabatów

Koniec lata i początek jesieni to najlepszy czas na to, aby w sklepach producentów szukać przecenionych mebli ogrodowych. Końcówka lata to zazwyczaj okres, kiedy sprzedawcy wyprzedają towar, aby zrobić miejsce na kolekcje zimowe czy też nowe propozycje. To idealny moment na to, aby kupi eleganckie meble i jednocześnie zaoszczędzić! Na co zwracać uwagę podczas zakupów w sklepach? Co powinno być dla nas priorytetem?

Elegancja i trwałość

Szukając nowych mebli ogrodowych czy tarasowych przede wszystkim interesuje nas wygląd oraz jakość proponowanych produktów. Producenci korzystają z najnowszych technologii, które pozwalają na produkcję mebli z tworzyw syntetycznych, takich jak technorattan. Tworzywo to jest niezwykle odporne na zabrudzenia, wnikanie brudu, wilgoci, ścieranie czy działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dla kupujących ważne jest to, że technorattan dostępny jest w szerokiej palecie kolorystycznej, można wykorzystywać go zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Technorattan ze względu na nieporowatą strukturę nie ciągnie brudu, więc jego czyszczenie polega wyłącznie na przetarciu powierzchni z kurzu.

Drugim, wartym uwagi tworzywem jest aluminium. Lekkie, wzbogacone o stopy innych metali, stanowi świetną propozycję dla wszystkich, którzy pragną minimalistycznego piękna w ogrodzie. Aluminium zostało pomalowane proszkowo, dzięki czemu jest odporne na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Aby mieć pewność, że w czasie jesieni i zimy nasze meble będą bezpieczne warto zainteresować się pokrowcami na meble ogrodowe. Są one często dedykowane dla konkretnych zestawów, przez co nie musimy zastanawiać się nad dopasowaniem rozmiarów. Pokrowce tworzone są z opatentowanych tkanin, najczęściej poliestrowych wzbogaconych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na działanie wilgoci, wnikanie brudu, kurz. Tkanina zmniejsza także poziom kondensacji wilgoci na powierzchni mebla, przez co nie pojawia się pleśń.

Gdzie szukać inspiracji na nowe meble ogrodowe?

O tym jak wybrać meble ogrodowe podpowiadają liczni architekci zieleni oraz dekoratorzy. Na stronie producentów poza meblami znajdziemy gotowe aranżacje, zarówno w ogrodzie, jak i na tarasach, jak można wykorzystać dostępny asortyment. Istotne jest także to, że każda kolekcja posiada wiele elementów, przez co możemy wybrać to, co faktycznie okaże się przydatne – sofy, fotele, krzesła, stoły rozkładane, stoliki kawowe.