Dom i Wnętrze

Łóżko na lata

W łóżku spędzamy mniej więcej jedną trzecią całego życia. Niezakłócony sen jest gwarancją dobrego samopoczucia, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz komfortu. Wybór łóżka nie powinien być przypadkowy i nieprzemyślany. Jaki model wybrać, aby zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen, który będzie ukojeniem dla zmęczonych mięśni i skołatanych nerwów?

Materiał

Większość mebli wykonywanych jest obecnie z lekkich płyt meblowych. W sklepach możemy tanio kupić masowo produkowane łóżka do samodzielnego montażu.  Mimo tego, że tego typu meble są powszechnie dostępne i popularne należy pamiętać, że nie zaliczają się one do najtrwalszych. Materiał ma szczególnie ważne znaczenie w przypadku stelaża – słabe listwy mogą z czasem pękać i wyłamywać się albo odkształcać.

Alternatywą dla syntetycznych materiałów jest niezawodne drewno. Łóżka sosnowe albo bukowe to inwestycja na lata. Wysokogatunkowy surowiec, starannie wyselekcjonowany, suszony i przygotowany do produkcji, jest niezwykle twardy, a przez to odporny na uszkodzenia. Wyroby z litego drewna z czasem nie tracą koloru ani eleganckiego wyglądu. Ponadto, dobre marki elastycznie dopasowują się do życzeń klientów i oferują łóżka na wymiar, wykonane według indywidualnych preferencji. Warto bliżej przyjrzeć się modelom o regulowanym stelażu – prosty mechanizm umożliwia wieczorny relaks w wygodnej, półsiedzącej pozycji.

Estetyka

Łóżko, oprócz tego, że jest meblem o praktycznej funkcji, jest również ozdobą sypialni. Nowoczesne łóżka do sypialni zachwycają swoją niebanalną formą, która pięknie uzupełnia dopracowane do perfekcji wnętrza. Dzięki mnogości form, rozmiarów i kolorów możemy wybrać opcję, która będzie współgrała zarówno z klasyczną aranżacją, jak i skandynawską prostotą i chłodnym minimalizmem.