Dom i Wnętrze

Kawałek Hiszpanii w ogrodzie

Hiszpańskie klimaty kojarzą nam się z fantastyczną zabawą, z wszechogarniającą swobodą, z feerią kolorów. Do tych wyobrażeń warto nawiązywać w stylizacjach wnętrzarskich i ogrodowych. Niech hiszpańska egzotyka zainspiruje nas do tworzenia niezwykłych miejsc, wyróżniających się swoim bogactwem formalnym. Niech wraz z takim nawiązaniem do estetyki nastąpi także odwołanie do stylu bycia. Na przykład cudowny zwyczaj sjesty warto wprowadzić także w naszej rzeczywistości. Zwłaszcza gdy poprzez swoją prezentację odwołuje się  ona do domów i ogrodów Hiszpanii.

Patio, czyli kwintesencja hiszpańskiego stylu bycia

Symbolem Hiszpanii jest patio – uroczy zakątek, do którego ucieka się w pojedynkę albo jeszcze lepiej z przyjaciółmi czy z domownikami, żeby odpocząć i odzyskać siły witalne. Brzmi wspaniale, więc tę wspaniałość wprowadźmy do naszych ogrodów. Zrobimy to, gdy zdecydujemy się na stylowe meble ogrodowe na patio, wykonane z technorattanu. Wytworna forma i komfort wypoczynku – meble ogrodowe z technorattanu z całą pewnością spełnią te wymogi.

Czas na sjestę

Hiszpański styl bycia to sjesta, która wiąże się z maksymalnym rozpieszczaniem i leniuchowaniem. W czym na pewno pomogą komfortowe szezlongi technorattanowe lub fotel wiszący. Przyda się podczas sjesty, w dowolnym zakątku świata, także hamak. Okaże się nad wyraz wygodny. Jak ogrodowe łóżko, w dodatku przyjemnie bujające. A o to przecież chodzi podczas sjesty na patio – żeby pozwolić sobie na bujanie w obłokach.

Miejsce na dekorację

W centralnym miejscu patio powinna znajdować się efektowna studnia. W dzisiejszych ogrodach pojawia się ona często w postaci atrapy. Zamiast studni jednak w środku patio może z powodzeniem stanąć egzotyczna roślina w wielkiej donicy lub fontanna czy rzeźba kamienna. Coś, co skupi na sobie uwagę i wyznaczy miejsce centralne.