Dom i Wnętrze

Jak szybko i sprawnie wyremontować łazienkę?

Remont łazienki oznacza spore niedogodności dla wszystkich domowników. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj chcielibyśmy, aby prace remontowe przebiegały w szybkim tempie. Równocześnie jednak każdemu zależy chyba na tym, aby remont – nawet niewielki – był przeprowadzony solidnie i profesjonalnie. Czy da się osiągnąć te dwie rzeczy równocześnie? Przy odrobinie wysiłku – owszem. Oto kilka wskazówek, o czym nie można zapomnieć, chcąc szybko i fachowo wyremontować łazienkę.

Plan działań i budżet

Zanim weźmiesz do ręki wiertarkę czy szpachlę, stwórz dokładny plan działań. Każdy etap prac powinien być szczegółowo rozpisany, z uwzględnieniem terminu jego wykonania. Prognozując, ile czasu zajmie ci np. skuwanie glazury czy wyburzanie ścianek działowych, warto na wszelki wypadek założyć przynajmniej jednodniowy margines czasowy – w ten sposób oszczędzisz sobie i pozostałym domownikom nerwów spowodowanych opóźnieniami. Na etapie planowania warto także określić budżet, jaki przeznaczasz na remont i sprawdzić ceny poszczególnych materiałów (oraz ewentualnie – koszt fachowej pomocy). Jeżeli renowacja łazienki ma polegać jedynie na wymianie płytek i akcesoriów – możesz poradzić sobie samodzielnie. Jeśli jednak łazienka nie była odnawiana od kilkunastu lat, może warto pomyśleć również o wymianie armatury i instalacji hydraulicznej – wówczas niezbędne może się okazać zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej.

Usuwanie starego wystroju

Kiedy wszystko jest już zaplanowane, a materiały i narzędzia skompletowane, pora przystąpić do likwidacji starych elementów wystroju łazienki. Na początek – usuwanie płytek ze ścian i podłogi. Do tej czynności można użyć przebijaka i młotka, ale znacznie lepiej poradzi sobie z tym młotowiertarka. Przed rozpoczęciem skuwania pamiętaj o zamówieniu kontenera na gruz, ponieważ za wyrzucanie tego typu odpadów do śmietnika można zapłacić grzywnę. Następnym krokiem jest demontaż armatury łazienkowej i prace hydrauliczne – jeśli zamierzasz zmienić układ armatury, konieczne będzie wykonanie nowych podejść pod przybory sanitarne. Możesz pomyśleć również o ogrzewaniu podłogowym – podgrzewana posadzka naprawdę robi różnicę.

Płytki, drewno czy marmur?

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac podtynkowych można zacząć wykańczanie ścian i podłóg. Oczywiście projekt nowego wystroju trzeba dokładnie przemyśleć już na etapie planowania. Do najmodniejszych materiałów należy drewno, a także beton architektoniczny i kamień (np. marmur). Jednak tego typu wystrój wymaga maksymalnej precyzji wykonania (lepiej nie zabierać się za to samodzielnie) oraz generuje znacznie większe koszty. Dlatego najbardziej opłacalną opcją będą płytki ceramiczne, zarówno te klasyczne, jednolite lub z subtelnym wzorem, jak też imitujące drewno, beton lub inne tworzywa. Na rynku dostępna jest tak szeroka gama produktów (warto zajrzeć np. na http://www.domlazienkaplytki.pl/), że bez problemu znajdziesz odpowiedni rodzaj płytek do każdego stylu wnętrza. Po ułożeniu płytek remont można uznać za prawie skończony – wystarczy zamontować nową armaturę i niezbędne łazienkowe gadżety.

zobacz tu http://kerganos.com/w-poszukiwaniu-idealnego-wozka-dzieciecego/ http://pimpmipad.pl/bezpieczna-glowa-podczas-jazdy-konnej/