tubebox.pl

Olbrzymia ilość produktów spożywczych w sklepach sprawia, że mamy praktycznie nieograniczone możliwości związane z przygotowaniem smacznych i wartościowych posiłków. Mimo tego coraz częściej spożywamy produkty gotowe do odgrzania, by zaoszczędzić czas. Dieta taka szybko odbije się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Dlaczego?

Dieta skorelowana z samopoczuciem

To, co jemy każdego dnia, ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i zdrowe – przekonują lekarze i dietetycy. By nasze organizmu funkcjonowały prawidłowo, konieczne jest zapewnienie im odpowiedniej dawki białka, wartościowych węglowodanów, jak również witamin i mikroelementów. Najprostszym sposobem skorygowania codziennej diety jest skorzystanie z unowocześnionej piramidy żywieniowej. Podstawą codziennego żywienia powinny być nieprzetworzone warzywa i owoce, jak również produkty zbożowe. Posiadają one wiele cennych witamin, ale również błonnik, który reguluje pracę jelit. Kilka razy w tygodniu powinniśmy spożywać wartościowe produkty nabiałowe, takie jak jogurty naturalne, kefiry czy maślanki. 1-2 razy w tygodniu sięgajmy również po chude mięso oraz ryby.

Proste i smaczne śniadania

Jak stworzyć smaczne i pożywne śniadanie? Dietetycy są zdania, że najbardziej wartościowe są śniadania białkowo-tłuszczowe. Zapewniają one więcej energii, która uwalnia się wolniej niż w przypadku śniadań na słodko. Przykładem jest przepis na jajka zapiekane ze szparagami i serem czyli smażonka po beskidzku. Jajka te podawane są nie tylko z przepysznymi szparagami, ale także polskim oscypkiem, bryndzą oraz świeżym i soczystym pomidorem. Takie śniadanie nie tylko smakuje, ale też zapewnia energię na cały poranek! Inną propozycją na pożywne śniadanie są kanapki, na których układamy sadzone jajko, wędzonego łososia i wybrane kiełki. Takie śniadanie to świetna opcja na zimowe poranki – posiłek jest ciepły, a dodatek kiełków pozwala na dostarczenie do organizmu cennych witamin i mikroelementów.

https://medicalcom.pl https://viptravel.com.pl https://herniatedlumbardisc.net