Dom i Wnętrze

Gdzie szukać najlepszego zadaszenia tarasów?

Gdzie szukać najlepszego zadaszenia tarasów?

Zadaszenie tarasu to nie tylko sposób na skuteczną ochronę przed słońcem, ale i możliwość kreowania tego miejsca zgodnie z naszymi potrzebami. Dzisiaj w ofercie topowych producentów znajdziemy nie tylko nowoczesne parasole słoneczne, ale również eleganckie tarasole, których zadaniem będzie ochrona przed słońcem, jak również podniesienie jego estetyki. Jak wznoszone są tarasole? Z czego się je tworzy?

Zadaszenia tarasów na wyciągnięcie ręki

Tarasole to konstrukcje wnoszone przy ścianie domów lub też w ogrodzie, których celem jest chronienie nas przed słońcem lub też niespodziewanym deszczem. Konstrukcje to wznoszone są na profilach aluminiowych malowanych proszkowo, przez co do ich wnętrza nie wnika wilgoć, nie pojawia się rdza. Zadaszenia tarasów mogą posiadać konstrukcje w dowolnym kolorze – klient wybiera kolor z szerokiej palety ponad 200 barw lub też może zdecydować się na kolor drewnopodobny. W przypadku konstrukcji istotne jest to, że może ona oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

Jak tworzone jest zadaszenie tarasoli? Są dwie możliwości. Najchętniej wybierane jest zadaszenie lamelowe, tworzone z profili aluminiowych, mogących obracać się o 135 stopni. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik sam decyduje, ile światła ma wpadać pod tarasolę. To także dobry sposób na lepszą wentylację. Zadaszenie lamelowe nie nagrzewa się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.

Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z materiałów poliestrowych, zabezpieczonych dodatkowo przed wnikaniem wilgoci. Tkaniny dostępne są w szerokiej palecie kolorów i nawet silne promieniowanie słoneczne nie sprawi, że zaczną one blaknąć.

Dodatki do tarasoli

Producenci oferują wiele funkcjonalnych dodatków do tarasoli, aby pobyt na tarasie był jeszcze przyjemniejszy. Jednym z nich są panele boczne, które pozwolą na ochronę przed zimnymi podmuchami wiatru.