Dom i Wnętrze

Fotele biurowe – co je cechuje?

Podstawowym wyposażeniem każdego biura jest wygodny fotel biurowy. Praca w biurze jest typem pracy siedzącej, dlatego wygodne siedzisko, umożliwiające komfortową pracę to podstawa. Z tego właśnie względu, jakość i rodzaj foteli biurowych zostały uregulowane odpowiednim rozporządzeniem.

Stabilne fotele biurowe

Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą w rozporządzeniu położony został szczególny nacisk, jest stabilność foteli biurowych. Według zapisów w rozporządzeniu, fotele biurowe powinny być fotelami pięciopodporowymi. Oczywiście, podpór może być więcej, jednak nigdy mniej.

Ponadto, na każdej z podpór znajdować musi się wysokiej jakości kółko. Dzięki kółkom, fotele obrotowe umożliwiają bardzo łatwe przemieszczanie się po biurze.

Wysokość fotela

Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia wysokość fotela. Oczywiście, nie jest możliwe wybranie jednej wysokości, która byłaby odpowiednia dla każdego. Musi ona być dopasowana do wysokości stołu, a przede wszystkim do wzrostu użytkownika. Dlatego też, w rozporządzeniu nie ma ani słowa o konkretnych wymiarach foteli, jednak jest napisane, iż muszą to być fotele regulowane. Zawsze musi istnieć możliwość obniżenia lub podwyższenia fotela.

Nie mniej ważna od regulacji wysokości fotela jest możliwość manipulowania jego nachyleniem. Rzecz jasna chodzi tu o manipulowanie nachyleniem oparcia fotela. Zawsze powinna istnieć możliwość wychylenia się do tyłu na fotelu, gdyż pozwala to na odpoczynek kręgosłupa. Tym nie mniej, w rozporządzeniu znalazł się również zapis o wymaganym wychyleniu do przodu.