Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe drewniane – skąd ich duża popularność w Polsce?

Domów szkieletowych widzimy w Polsce coraz więcej – to przede wszystkim wynik niskich kosztów ich budowy, ale również dostępności projektów oraz wykonawców. Czy jednak tego rodzaju dom spełni nasze oczekiwania? Jakie zalety posiadają domy drewniane całoroczne? Opowiadamy o najważniejszych aspektach!

Dom stworzony z myślą o Tobie!

Budowa domu, która ciągnie się latami, to już przeszłość. Dzisiaj buduje się szybko i w znacznie niższym koszcie. Dom drewniany zapewni nam zarówno krótki czas budowy, jak i pozwoli na zachowanie oszczędności w kieszeni. W praktyce budowa domów szkieletowych może trwać od 2 do 8 miesięcy – wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany w stanie durowym zamkniętym, czy też w stanie deweloperskim. Tu warto dodać, że wielu producentów zaoferuje swoim klientom możliwość wykończenia wnętrza, np. instalację schodów. Oczywiście do czasu budowy musimy doliczyć również wszelkie sprawy administracyjne oraz podłączenie mediów.

Budowa domu szkieletowego może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – jest to zasługa zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Elementem murowanym są jedynie fundamenty domu.  Skąd wziąć projekt? Producent domów szkieletowych zapewni nam wiele interesujących projektów, w tym domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Każdy z tworzonych projektów posiada również garaż lub podjazd. Same projekty tworzone są przez doświadczonych architektów, którzy starają się odpowiedzieć na potrzeby klientów.

Jak wygląda kwestia finansowa budowy?

Decyzja o budowie domu drewnianego zazwyczaj poparta jest znacznie niższymi kosztami. Wybudowanie domu drewnianego całorocznego jest o 30-35% tańsze niż w przypadku analogicznego domu murowanego. To olbrzymie odciążenie dla naszego portfela!

 

zobacz tu Wózek rok po roku wózek 3w1 Espiro Next Avenue Limited apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice