Dom i Wnętrze

Aranżacja pokoju dla dzieci i młodzieży

Urządzając pokój dziecięcy lub młodzieżowy oprócz walorów estetycznych szczególną uwagę zwrócić należy, na jego bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Dzieci w pokoju spędzają dużo czasu – podczas zabawy, odpoczynku, odrabiania prac domowych czy spotkań towarzyskich. Dlatego ważna jest, aby zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii, które znaczeni ułatwią spędzanie czasu oraz zapewnia bezpieczeństwo w pokoju.

Pamiętaj o…

Wybrane wyposażenie powinno posiadać atesty, które gwarantują bezpieczeństwo. Przy wyborze mebli należy zwrócić uwagę, czy są one solidne oraz dokładnie wykończone. Jeśli takie wybierzemy mamy gwarancję, że posłużą maluchowi także jak dorośnie. Oferowane na rynku meble młodzieżowe i dziecięce są dostępne w różnych kolorach oraz wzorach, co znacznie ułatwia aranżację.

A może postawić na uniwersalność?

Praktycznym oraz oszczędnym rozwianiem jest zakup uniwersalnych mebli, które będą podobały się zarówno maluchowi jak i nastolatkowi. Półki ścienne powinny być zamontowane na wysokości, do których dziecko ma dostęp i nie będzie koniczności aby się wspinało. Wybierając dywan do pokoju dziecięcego, w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa należy wybrać taki, który od spodu będzie posiadał gumkę lub materiał antypoślizgowy. Odpowiednio dobrać należy także oświetlenie główne w pokoju, które powinno mieć możliwość regulacji, natomiast lampka ta przy biurku musi dobrze oświetlać miejsce pracy.

http://wnetrzaikrajobraz.pl http://pimpmipad.pl http://defendingwisconsin.org