Dom i Wnętrze

Żyć pełnią życia w ogrodzie

Czy człowiekowi wiele potrzeba do szczęścia? Wydaje się, że tak, bo wciąż za czymś pędzi i ma dalekosiężne plany. Tymczasem to, co stanowi źródło radości, często znajduje się tuż-tuż. Na wyciągniecie ręki. Mamy to przed oczami, ale nie potrafimy patrzeć. Przesuwamy tylko nieprzytomnie wzrokiem po widokach, które rozpościerają się za oknem domu i wracamy do swojego życia, do zatroskania.

Warto wyjść z domu

Pamiętajmy – warto wyjść z domu, żeby  nie wyjść z siebie. Żeby nie oszaleć pośród tysiąca spraw do załatwienia. Nie trzeba wcale udawać się w daleką podróż. Wystarczy wyjść do własnego ogrodu, w którym ustawimy wygodne meble ogrodowe z rattanu – zapraszające do cudownego relaksu. Niekoniecznie w większym gronie. Także w pojedynkę można wspaniale wypocząć.

Zresztą każdemu przyda się od czasu do czasu chwila kojącej samotności. Kiedy zagłębiamy się w  swój świat wewnętrzny i w końcu zaczynamy siebie rozumieć. To, co takie trudne w dusznej i pospiesznej codzienności, udaje się osiągnąć w przyjaznej przestrzeni ogrodu. Takie momenty udoskonalą proste przedmioty, jak: fotele rattanowe na balkon, relaksujące leżanki czy leżaki z technorattanu, sofy oraz szezlongi.

Carpe diem od podstaw

Szybko okaże się, że proste sprawy i przyjemności mają największe znaczenie. Najlepiej smakują. Jak rodzinne podwieczorki na werandzie pachnącej różami. Jak romantyczne kolacje z ukochaną na patio oświetlonym w niebywały sposób ślicznymi lampionami. Jak spotkania w altance z przyjaciółmi, przeciągające się do nocy.

Oto nauczymy się chwytać chwilę. Zbudujemy nasze ogrodowe Carpe Diem od podstaw. Zrozumiemy, że szczęście miewa rozmaite realizacje, niekoniecznie na wielką skalę. Jego wartość bowiem mierzy się siłą przeżywania. W przestrzeni ogrodu to, co materialne i zmysłowe, spotyka się z tym, co duchowe i emocjonalne.

https://mastermedia.info.pl/jakie-wyposazenie-ogrodu-okaze-sie-najlepsze/ https://siteopia.pl/nowoczesne-oswietlenie-na-taras/ http://meblelobos.pl