Dom i Wnętrze

Wykonanie grilla ogrodowego z cegieł

aranżacja ,ogród

Właściciele ogrodów po długich zimowych wieczorach z utęsknieniem czekają na letnie miesiące, aby móc rozpocząć sezon grillowania. Przyjemna atmosfera podczas spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi na świeżym powietrzu sprzyja pogłębieniu więzi. Zastanawiasz się, czy nie wybudować trwałego grilla z cegieł, na którym będziesz mógł przygotowywać potrawy przez długi lata? Podczas budowy warto pamiętać o kilku podstawowych regułach.

Grill z cegieł – jak go stworzyć?

Budowę grilla z cegieł warto zaplanować. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.
Elementarz budowy:

  • Wybór miejsca, w którym planujemy usytuowanie stacjonarnego grilla, jest istotny. Optymalne miejsce nie powinno znajdować się zbyt blisko zabudowań, ponieważ istnieje ryzyko zabrudzenia ścian oraz może przeszkadzać domownikom w wypoczynku między innymi poprzez dym.
  • Wykonanie fundamentu. W wybranym miejscu wykopać należy dół o głębokości około 30 cm, który następnie wypełnić należy żwirem oraz ubić, w celu uzyskania równej powierzchni. Następnie na przygotowaną powierzchnię można wylać beton.
  • Budowa ścian. Może zostać rozpoczęta po upływie około dwóch tygodnie od wylania betonu. Ustawione cegły montujemy zaprawą, pamiętając o zostawieniu odstępów na fugi.
  • Kolejnym etapem budowy jest montowanie paleniska przy pomocy prowizorycznej płyty. Prostopadle do ścian murujemy dwie warstwy cegieł. Płytę należy usunąć po stężeniu zaprawy.
  • Następnie należy zamontować prowadnice pod ruszt. Sprawdzonym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na dwóch poziomach.

Więcej informacji znajdziesz na: gardenspace.pl.