Dom i Wnętrze

W pokoju nastolatka

W pokoju nastolatka

Pokoje nastolatków powinny spełniać kilka ról: przede wszystkim jest to przestrzeń przeznaczona do relaksu, odpoczynku i snu. Z drugiej strony pokój taki powinien być również dostosowany do konieczności uczenia się. Jak połączyć wszystkie te zagadnienia, stworzyć funkcjonalne pomieszczenie i jednocześnie zapewnić dziecku komfort? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Podstawą jest wymierzenie pomieszczenia i określenie, jakie meble są niezbędne. Meble takie jak łóżko czy szafa mogą być wykonywane z drewna litego lub też z desek meblowych – materiały te różnią się od siebie ceną i odpornością na uszkodzenia. Lite drewno jest również zdecydowanie cięższe. Jeśli zależy nam na rozsądnej cenie warto rozejrzeć się za kompletami mebli dla młodzieży – zazwyczaj w ich skład wchodzą łóżko, regały młodzieżowe, szafy, komody.

Miejsce do nauki

Niezwykle istotne w pokoju nastolatka jest miejsce do nauki – najczęściej jest to więc biurko, przy którym nastolatek będzie odrabiał lekcje, jak również czytał, uczył się. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się małe biurka o lekkiej konstrukcji, które w razie potrzeby można uzupełnić dostawianymi szafkami z szufladami i schowkami. Na biurku powinno znaleźć się wystarczająco dużo miejsca na książki, przybory szkolne i lampkę.