Dom i Wnętrze

Urządzanie domowego biura

Wielu Polaków przynosi swoją pracę do domu – może być to związane z nadmiarem obowiązków biurowych, ale również rozwiązaniami takimi jak home office. Praca w domu dla wielu z nas oznacza dyskomfort – przede wszystkim to łączenie sfery domowej z zawodową. Kiedy jednak nie mamy innego wyjścia nie pozostaje nam nic innego jak stworzyć miejsce do pracy, dostosowane do naszych potrzeb.

Przede wszystkim znajdźmy odpowiednie miejsce – nie musi być to osobne pomieszczenie w mieszkaniu. Wystarczy niewielkie biurko i krzesło w miejscu, gdzie wieczorami nikt nie będzie nam przeszkadzał – może być to na przykład kuchnia czy sypialnia.
Ważne jest ustawienie biurka w pobliżu okna. Dzięki temu przez znaczną część dnia będziemy mogli korzystać z naturalnego światła, znacznie lepszego dla naszych oczu.

Biurko i krzesło

Podstawą jest biurko i krzesło – oba produkty znajdziemy w sklepach meblowych oraz z dodatkami do mieszkań. Szukajmy produktów spełniających nasze oczekiwania – biurko powinno być takich rozmiarów, aby idealnie pasowało do pomieszczenia i nie utrudniało poruszania się. W przypadku krzesła szukajmy modeli z możliwością regulowania podłokietników, oparcia, wysokości siedziska.
Szukając dobrej jakości fotela zwracajmy także uwagę na tapicerowanie, możliwość wentylowania naszych pleców – to istotne kwestie! Pod biurkiem możemy umieścić dodatkową szafkę z szufladami.

Przy naszym biurku warto powiesić na ścianie tablice korkową, na której znajdzie się kalendarz, ale również inspirujące cytaty, złote myśli, ważne telefony, zdjęcia bliskich – możliwe jest naprawdę sporo.
Na biurku nie powinno zabraknąć także lampki pomocnej w pracy po zmroku. Szukajmy takich produktów, które nie mają obszernych abażurów czy kloszy. Lampka musi być uzupełniona o żarówkę świecącą chłodnym światłem.

Czytaj więcej o urządzaniu wnętrz na http://monostudio.pl.