Dom i Wnętrze

Przepis na modne wnętrze? Naturalne materiały!

Living room with comfortable couch and fireplace

Moda na meble i dodatki z naturalnych materiałów wkroczyła na salony już jakiś czas temu i z każdym sezonem umacnia swoją pozycję. Drewno, kamień czy cegła ciekawie współgrają z niemal każdym stylem wnętrzarskim i dodają wnętrzu charakteru. Jakie elementy powinny znaleźć się w mieszkaniu każdego trendsettera? Sprawdź nasze propozycje!

Odrobina industrialnej szorstkości

Przyglądając się pracom wziętych dekoratorów, nie sposób nie zauważyć, jakie dekoracje naścienne święcą triumfy w świecie designu – cegła! Wyeksponowanie jednej ze ścian za pomocą czerwonej cegły to pewny sposób na stworzenie modnej kompozycji. Niezależnie od tego, czy chcemy zabudować cegłą dużą ścianę w salonie, czy udekorować niewielką ściankę w łazience, cegła sprawdzi się doskonale. Jeśli industrialny, nieco surowy klimat nie do końca do Ciebie przemawia, warto zastąpić klasyczną cegłę białymi płytkami klinkierowymi. Alternatywą dla cegły może być również kamień albo betonowe płyty. Wszystkie materiały nie tylko pięknie się prezentują, ale również wyróżniają się wysoką trwałością oraz dobrą izolacją akustyczną i termiczną.

Nowoczesne meble z elementami drewna

Drewniane, ciężkie meble niekoniecznie współgrają z nowoczesną koncepcją przestrzeni, gdzie na piedestale stawiany jest minimalizm i lekkość. Producenci mebli znaleźli sposób, jak dyskretnie przemycić naturalne, drewniane akcenty do mebli wpisujących się w modne przestrzenie. Idealnym przykładem eklektyzmu styli są meble Wójcik Linate – biała, odbijająca światło płyta meblowa ocieplona jest wstawkami z jasnego drewna o wyraźnym usłojeniu. Na stronie gama-sklep.com.pl znajdziesz bogatą kolekcję, w skład której wchodzą meble dedykowane różnym pomieszczeniom, począwszy od domowego biura, poprzez sypialnię, na salonie kończąc.