Dom i Wnętrze

Projektowanie wymarzonego domu – do kogo zwrócić się o pomoc?

Budowa domu jednorodzinnego to marzenie coraz większej liczby Polaków. Dom jednorodzinny jest dla nich uosobieniem swobody, możliwości związanych z powiększaniem rodziny. Polacy pytani o to, dlaczego decydują się na taką inwestycję powtarzają również, że umożliwi im to wyrwanie się z centrum miasta, nierzadko zatłoczonego i przepełnionego spalinami. Dom za miastem to idealne rozwiązanie dla osób szukających kompromisu pomiędzy mieszkaniem blisko miasta, a jednocześnie blisko natury.

Projekty domów – jaki wybrać?

Szukając idealnego projektu domu mamy do możliwości gotowe projekty oraz projekty tworzone od zera, wspólnie z architektem. Coraz więcej osób decyduje się na gotowy projekt, gdyż może być on wdrożony w życie znacznie szybciej, a dodatkowo są one tańsze od projektów tworzonych na zamówienie. Architekci oferujący gotowe projekty zaznaczają, że konkretne propozycje cieszą się dużym zainteresowaniem; wśród nich: projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym, projekty domów jednorodzinnych bez poddasza. Są one idealne dla 4-5 osobowej rodziny. Dodatkowo zapewniają również możliwość skorzystania z garażu na jeden samochód lub też podjazdu. Projekty gotowe kupuje wprost w biurze architektonicznym. Możemy oczywiście dopytać o możliwość drobnych zmian, np. ustawienie drzwi.

Projekt tworzony na zamówienie

W przypadku projektów tworzonych od zera oczywiście możemy zaznaczyć, jakie parametry są dla nas najważniejsze. Najczęściej są to: konkretna liczba sypialni, ustawienie okien salonu na stronę południową, przestronne łazienki. Projektowanie domu od zera zajmuje około kilku tygodni – w tym czasie uwzględniane są również poprawki klienta. Oczywiście to architekt ma ostatnie zdanie odnośnie konkretnych elementów. Musi on zadbać o bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców.