Dom i Wnętrze

Pomieszczenie dla niemowlaka

Kiedy w rodzinie pojawia się niemowlę konieczne jest zaadaptowanie osobnego pomieszczenia, w którym dziecko będzie spało. Co ważne: pokój ten musi być wygodny zarówno dla dziecka, ale przede wszystkim dla młodej mamy, która w ciągu dnia i nocy będzie dziecko przewijać i karmić. O jakich elementach pamiętać?

Oczywiście najważniejsze są mebelki i łóżko. Obecnie producenci oferują meble nowoczesne, wykonane z trwałych materiałów. Nie musimy więc obawiać się, że szybko się zrysują czy stracą swój elegancki wygląd. Meble nie muszą być wykonane z litego drewna – wystarczą płyty pokryte okleiną meblową w stonowanym kolorze. W zestawie mebelków nie może zabraknąć szafek na ubrania dziecka oraz komody, w której przechowywać będziemy dziecięce kosmetyki, niezbędne do codziennej pielęgnacji.

Miejsce dla mamy!

Karmienie, szczególnie nocą, może okazać się bardzo uciążliwe. Ważne jest, aby w pokoju dziecka znalazł się wygodny fotel, w którym młode mamy mogą spokojnie nakarmić dziecko. Istotne jest także oświetlenie. Nocą warto móc wykorzystać oświetlenie takie jak subtelne lampki, które nie będą oślepiać, pozwolą jednak na bezpieczne poruszanie się po pomieszczeniu. Również przy kołysce czy łóżeczku dziecka warto zamontować niewielką lampkę, która rozgoni mrok i pozwoli dziecku spokojnie spać.