Dom i Wnętrze

Nietypowe siedziska w mieszkaniu

Pisma wnętrzarskie oraz architekci wnętrz co rusz zaskakują nas nowymi i oryginalnymi pomysłami na dodatki i meble w domu czy mieszkaniu. Wykorzystując coraz to nowe materiały dbają oni przede wszystkim o ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim o wysoką trwałość. Polacy chętnie wykorzystują pomysły przedstawiane w pismach wnętrzarskich, tworząc wokół siebie modną i komfortową przestrzeń. Jakie dodatki są obecnie najchętniej kupowane?

Sofy i pufy

Najwięcej uwagi przykładamy do mebli – pragniemy, aby były one wykonane z trwałych materiałów, były odporne na uszkodzenia, eleganckie, oryginalne, ale także w dobrej cenie. Pomimo że trudno spełnić wszystkie te warunki często udaje nam się znaleźć prawdziwe perełki. Najpopularniejszym ostatnio meblem stały się sofy w stylistyce skandynawskiej. Co to oznacza? Przede wszystkim są one tapicerowane jednym kawałkiem materiału, ich design jest minimalistyczny. Sofy takie odznaczają się drewnianymi nogami, stonowanymi kolorami. Doskonale prezentują się w zestawieniu z kontrastowym fotelem.

Drugą modną propozycją są pufy: zarówno pufy w rozmiarach XXL jak i pufy otwierane. W przypadku tych pierwszych są one tak duże i miękkie, że można na nich wręcz leżeć. Pufy otwierane dają szansę na dodatkową przestrzeń do przechowywania.