Dom i Wnętrze

Modne rozwiązania kuchenne, które uprzyjemnią przygotowywanie posiłków

Kuchnia nie musi być nudna – przekonują architekci wnętrz oraz dekoratorzy. Obecnie w magazynach wnętrzarskich oraz licznych portalach internetowych znajdziemy tysiące interesujących inspiracji jak sprawić, aby nasza kuchnia stała się miejscem magicznym. I w dodatku nie musimy wydawać na to majątku!

Zadbaj o funkcjonalność mebli

Dla większości z nas kupno mebli kuchennych nie będzie niczym pasjonującym – zazwyczaj decydujemy się na meble w neutralnych kolorach. Zanim jednak podejmiemy decyzję i skażemy się na nudę w kuchni zainspirujmy się propozycjami znanych architektów. W przypadku mebli kuchennych na wymiar producenci są w stanie zaoferować nam nietuzinkowe rozwiązania, które z pewnością odmienią wygląd naszej kuchni. Meble na wymiar tworzone są zazwyczaj z desek meblowych, pokrytych laminatem. Producenci zaoferują nam laminaty doskonale imitujące drewno, ale również o gładkiej powierzchni i nieporowatej strukturze. Dzięki temu ich czyszczenie okaże się banalnie proste. Interesującym rozwiązaniem jest wybranie mebli kuchennych z wyspą – wyspa może pełnić trzy role. W jej wnętrzu znajdzie się dość miejsca na przechowywanie garnków i przyborów kuchennych. Na blacie możemy umieścić deski do krojenia lub płytę żaroodporną i wykorzystywać ją jako powierzchnię do przygotowywania posiłków. Blat wyspy to też fajne miejsce do picia porannej kawy czy herbaty.

Dodatki w stylu retro!

Jeśli chcemy nadać naszej kuchni wyjątkowego charakteru z pewnością warto poszukać sprzętów AGD w typie retro – wiele firm w Europie sprzedaje tego rodzaju produkty. Lodówka wzorowana na lodówki z lat 50. To najlepszy przykład. Wśród stylizowanych przedmiotów znajdziemy również ekspresy do kawy, tostery, opiekacze, chlebaki, miski, talerze i wiele innych.