Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe wprost od producenta – co warto o nich wiedzieć?

Stając przed koniecznością kupna mebli ogrodowych zadajemy sobie pytanie, czy wybrać o wiele tańsze, dostępne w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych, czy wybrać meble dostępne w sklepach producenckich. Warto przyjrzeć się każdej z tych ofert z bliska! Czy niższa cena idzie w parze z komfortem? Czy faktycznie producenci są w stanie zaproponować nam wyższą jakość?

W sklepach budowlanych czy ogrodniczych znajdziemy kilka rodzajów mebli ogrodowych – najczęściej tworzone są one z aluminium, litego drewna czy też technorattanu. Meble te są wystawiane najczęściej na halach sklepu, dzięki czemu potencjalni klienci mogą zapoznać się z towarem, przekonać się na własnej skórze czy meble są wygodne. Niestety, takie meble są nierzadko sprzedawane jako powystawowe, w znacznie niższych cenach – dla wielu z nas z pewnością jest to łakom kąsek!
Niestety, takie meble mogą posiadać liczne uszkodzenia, a zapobiegliwi sprzedawcy dają im znacznie krótszą gwarancję lub całkowicie jej pozbawiają. W takich sytuacjach powinniśmy przekalkulować, czy chcemy narazić się na zniszczenie kupionych mebli jeszcze w tym samym sezonie i stanąć przed kolejnymi zakupami. Wiele osób woli poszukać mebli u producentów!

Meble od producenta – technorattan, aluminium

W Polsce istnieje kilka topowych firm oferujących wysokiej klasy meble ogrodowe. Najczęściej są to produkty najwyższej klasy, tworzone z aluminium, technorattanu. Oba te tworzywa są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie promieniowania słonecznego, wnikanie brudu czy wilgoci. Włókna technorattanowe są niezwykle lekkie, przez co przenoszenie czy podnoszenie foteli czy krzeseł nie sprawia żadnych problemów. Zaletą mebli pochodzących od producenta jest bezsprzecznie również ich nowoczesny design. Warto mieć na uwadze te różnice! Czytaj więcej o meblach ogrodowych na gardenspace.pl.