Dom i Wnętrze

Meble biurowe w pokoju nastolatka

Wyposażenie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie – konieczne jest zachowanie harmonii pomiędzy funkcjonalnością oraz wygodą. Wiele rodziców jest zdania, że kupno łóżka czy szafy nie jest problematyczne.

Kłopoty rozpoczynają się, kiedy konieczne jest kupienie biurka, przy którym nastolatek będzie się uczył, czytał czy odrabiał lekcje. Jak wybrać z tego problemu? Warto zapoznać się z ofertą mebli biurowych topowych producentów!

Jakie meble biurowe będą potrzebne w pokoju nastolatka? Z pewnością będzie to biurko, fotel obrotowy oraz regały lub szafki. Biurko powinno być na tyle szerokie, aby zmieścić na nim komputer, łóżko lub niewielki organizer do przechowywania istotnych notatek, czystych kartek papieru, kalendarza. Biurko może posiadać dodatkowe szafki – posłużą one do przechowywania podręczników, zeszytów.
Jeśli wybierzemy biurko bez szuflad czy szafek warto zastanowić się nad kupnem niewielkiego regału – najczęściej są one sprzedawane w kompletach z biurkami. Duża ilość półek także wspomoże w przechowywaniu książek czy zeszytów.

Zadbaj o zdrowie dziecka – wybierz odpowiedni fotel!

Wybierając fotel myślmy przede wszystkim o wygodzie i zdrowiu dziecka. Jeśli na biurku znajduje się komputer możemy spodziewać się, że dziecko będzie spędzało przy nim długie godziny. Fotel powinien mieć regulowaną wysokość siedziska, regulowane oparcie oraz podłokietniki z możliwością rozszerzenia ich ustawienia. Dzięki temu, bez względu na wiek, można będzie dopasować wysokość fotela do wzrostu dziecka. Fotel powinien mieć również profilowane oparcie – im bardziej anatomiczny kształt, tym wygodniej będzie się siedziało. Wentylowane oparcie pozwoli na swobodny przepływ powietrza – wszystko za sprawą odpowiednio dobranych materiałów