Dom i Wnętrze

Łóżka do pensjonatów – jakie wybrać?

Decydując się na otwarcie agroturystyki czy też pensjonatu konieczne jest odpowiednie wyposażenie pokojów przeznaczonych dla naszych gości. Osoby pragnące prowadzić takie gospodarstwo powinny pamiętać, że komfort gości powinien iść w parze z funkcjonalnością wybranych mebli.

Wybierając konkretne meble warto postawić na materiały o podwyższonej trwałości. Takim tworzywem bez wątpienia jest lite drewno, dostępne w rozlicznych kolorach oraz z możliwością tworzenia z tego materiału meble na wymiar. Kupując gotowe meble u topowych producentów często mamy możliwość zmiany koloru bejcy drewna. Co musimy wiedzieć o tym tworzywie?

Drewno – trwałe i eleganckie

Drewno jest materiałem trwałym, które przez długie lata będzie cieszyć oczy. Wszystko dlatego, że stolarze wybierają tylko najlepsze kawałki drewna, bez skaz czy wad. Kolejnym etapem jest heblowanie i nadawanie drewnu odpowiedniego kształtu. Aby tworzywo nie było narażone na działanie wilgoci czy brudu jego powierzchnię pokrywa się pastami, lakierami lub bejcami. Te ostatnie mogą zmieniać kolor drewna nawet o kilka odcieni!
Jakie meble sprawdzą się w pensjonatach i agroturystykach? Z pewnością łóżka drewniane, toaletki, niewielkie stoliki nocne, komody i szafy.