Dom i Wnętrze

Jakie meble do pokoju dziecka?

Meblowanie pokoju dziecięcego nie powinno przysporzyć rodzicom wielu problemów – obecnie wiele sklepów meblarskich oferuje meble właśnie dla dzieci.

Są to łóżka, komody i szafy dziecięce, niewielkie stoliki nocne, również stoliki przeznaczone do rysowania i malowania. W pokoju dziecięcym nie powinno zabraknąć także wielu źródeł światła. Większość rodziców przykłada największą wagę do łóżeczka – musi być ono dopasowane do wieku dziecka i wykonane z trwałych materiałów. Niezwykle popularne jest drewno.

Skąd tak wielka popularność łóżek drewnianych?

Z pewnością wynika to z faktu, że łóżka drewniane są niezwykle trwałe. Drewno uważane jest za jeden z piękniejszych i trwalszych materiałów, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. Aby jednak mogło do tego dojść drewno musi zostać odpowiednio wysuszone i przygotowane do dalszej obróbki. Stolarze wybierają wyłącznie odpowiednie kawałki drewna, pozbawione skaz i wad. Takie drewno jest suszone w specjalnych pomieszczeniach. Dopiero później może być wykorzystane w stolarce. Większość firm wykorzystuje lakiery, pasty i bejce – wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej zabezpieczyć powierzchnię drewna przed wnikaniem wilgoci czy brudu.
Drewno jest materiałem ponadczasowym – świetnie sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach i zachowuje swój wspaniały wygląd przez wiele lat.