Dom i Wnętrze

Drewno w mieszkaniu

Drewno nie traci na swojej popularności – obecnie każdy ceniący się sklep meblowy oferuje produkty wykonane z różnorodnych gatunków drewna. Drewniane meble tworzone są w klasycznej stylistyce, ale też wielu stolarzy nie boi się eksperymentować z tym wdzięcznym materiałem. Drewno jest niezwykle trwałe, przez co cieszy oczy przez wiele lat opierając się działaniu wilgoci, brudu, uszkodzeniom mechanicznym.

Z jakich gatunków drewna korzysta się najczęściej? Z pewnością jest to drewno bukowe, dębowe i sosnowe. Różnią się one kolorami, jednak łączy je wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia. Drewno to jest niezwykle popularne w Polsce, dodatkowo ich kolor można nieznacznie zmieniać poprzez stosowanie bejc i lakierów. Wśród innych gatunków drzewa w zakładach stolarskich królują klony, akacje, również olchy i jesiony. Niektórzy klienci szukają też drewna egzotycznego: hebanu, palisandru.

Jakie meble tworzy się z drewna?

Drewno wykorzystywane jest przede wszystkim do tworzenia szaf, regałów, komód, kredensów. Nierzadko drewno uzupełniane jest szkłem – szczególnie kiedy mowa o regałach książkowych. Drewniane są oczywiście łóżka – ten elegancki materiał doskonale sprawdzi się w sypialniach i uzupełni wnętrze.
Wiesz, gdzie znajdziesz meble drewniane wysokiej jakości? Sprawdź ofertę Visby – łóżka warszawa.