Dom i Wnętrze

Czy pomieszczenie może zmienić się diametralnie wyłącznie dzięki nietuzinkowym krzesłom?

Szukając metod na odświeżenie pomieszczenia takiego jak salon, pokój dziennych czy sypialnia z pewnością najczęściej myślimy o zmianie kolorystyki ścian. Nie musimy jednak przeprowadzać pełnego remontu, aby zmienić oblicze naszego mieszkania. Wystarczy zmienić kilka mebli!

Wybieramy nowe krzesła i fotele

Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu pomieszczenia jest zmiana foteli i stolika kawowego lub stołu. W sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych znajdziemy setki interesujących produktów, zarówno będących odpowiedzią na najnowsze trendy, jak i o bardziej klasycznym designie. Kupując fotele czy krzesła zastanówmy się, jakie będą ich funkcje. Jeśli będą to przedmioty codziennego użytku to niezwykle ważne jest, aby były one odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Zwracajmy uwagę na ich konstrukcję oraz na wykorzystywane materiały. Krzesło czy fotel powinny posiadać stabilny stelaż, który nie będzie się odkształcał ani wyginał. Szukając foteli nowoczesnych zwracajmy uwagę szczególnie na profilowanie oparcia, siedziska – może okazać się, że modny fotel okaże się całkowicie niewygodny. Szukając pomysłu na zmianę wystroju wnętrza możemy także wybierać inspirowane krzesła tapicerowane – ich wygląd przywodzi na myśl wzornictwo lat 60. I 70. ubiegłego stulecia.

Stolik dopasowany do pomieszczenia

Poza krzesłami możemy również pomyśleć o wymianie stolika kawowego – taka niewielka inwestycja jest w stanie całkowicie odmienić pomieszczenie! Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się stoliki o niewielkich rozmiarach, często ich wygląd inspirowany jest naturą. Stoliki tworzone z drewna to także hit ostatnich sezonów – najczęściej projektanci oferują nam stoliki wykonane z drewna łączonego, o różnych kolorach. Taki stolik sprawi, że nawet minimalistycznie urządzone wnętrze nabierze ciekawego charakteru.