Dom i Wnętrze

Cechy idealnej szczoteczki elektrycznej

Szczoteczka do zębów to najważniejsze służące do higieny osobistej akcesorium. Rodzaj i jakość używanej szczoteczki mają dość istotne znaczenie. Zdaniem dentystów najlepiej swoje funkcje spełniają szczoteczki elektryczne. Tych na rynku jest bardzo dużo. Jaką szczoteczkę kupić? Ranking najlepiej sprzedających się produktów ułatwi wybór idealnej szczoteczki.

 

Zakup szczoteczki – jakie elementy wziąć pod uwagę?

Rodzaj szczoteczki

Możemy wybierać w ofercie szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Szczoteczki soniczne, usuwają osad i bakterie za pomocą ultradźwięków – działają bardzo skutecznie, ale są dość drogie. Szczoteczki elektryczne pracują dzięki silnikowi, który napędza główkę szczoteczki w ruch.

Rodzaj ruchu, częstotliwość

Najtańsze i najprostsze modele wykonują ruchy naprzemienne (oscylacyjne) – do przodu i do tyłu, z prędkością 7600 obrotów na minutę. Modele droższe poruszają się z prędkością 8800 obrotów na minutę. Ranking szczoteczek elektrycznych https://www.bomi.pl/ranking-szczoteczek-elektrycznych-top-10-najlepszych-modeli/ pokazuje, że klienci najchętniej kupują szczoteczki średniej klasy, o prędkości ponadprzeciętnej. Zaawansowane technologicznie szczoteczki wykonują ruchy pulsacyjne (główka naciska na powierzchnie zębów). Takie szczoteczki wykonują ruchy od 20 0000 obr./min (najtańsze) do 40 000 obr./min (najdroższe).

Twardość włosia

Szczoteczki cechują się różną twardością włosia. Miękkie przeznaczone są dla dziąseł wrażliwych, zaś najtwardsze dla palaczy.

Typ zasilania i czas ładowania

W rankingu najpopularniejszych szczoteczek przodują te zasilane akumulatorem. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba kupować baterii. Dobre szczoteczki mogą pracować bez ładowania nawet 60 minut, szczoteczki średniej jakości, a zarazem najpopularniejsze około 30 minut. Czas ładowania w przypadku tanich szczoteczek może trwać nawet kilkanaście godzin.

Komfort użytkowania

Najlepiej sprawdzają się lekkie szczoteczki. Jak pokazuje ranking – największym zainteresowaniem cieszą się wygodne 350 gramowe urządzenia.