Dom i Wnętrze

Czy białe drzwi wewnętrzne to dobry pomysł?

Nowoczesne wnętrza są nie tylko minimalistyczne, lecz także utrzymane w jasnych kolorach. Czy białe drzwi – ze względów praktycznych – są dobrym rozwiązaniem? Artykuł inspirowany materiałami z portalu www.dom.pl

Białe drzwi cieszyły się kiedyś ogromną popularnością. Później zostały wyparte z oferty producentów przez drzwi drewniane w naturalnych kolorach. Dziś ponownie są w centrum zainteresowania inwestorów prywatnych. Wszystko z uwagi na fakt, że idealnie prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Myślisz o zakupie białych drzwi? Sprawdź, co musisz wiedzieć.

Mnóstwo zalet…

Białe drzwi to świetny wybór, jeżeli zależy ci choćby na optycznym powiększeniu pomieszczenia. Z tego względu takie drzwi najczęściej stosuje się w przypadku łazienki czy niewielkich sypialni. Dodatkowym ich plusem jest to, że biały kolor odbija światło. Pomieszczenie jest zatem dobrze naświetlone, wydając się przyjaznym.

Stawiając na białe drzwi, nie musisz zwracać szczególnej uwagi na kolory, które wybrałeś dla poszczególnych pomieszczeń. Projektanci wnętrz podkreślają, że biel to uniwersalny kolor – pasuje do każdego pokoju. To główne powody, dla których warto sprawdzić, czy w katalogu wybranego producenta są dostępne białe drzwi

…ale nie zapomnij o wadach

Mimo że białe drzwi wracają do mody, a w czasopismach branżowych można natrafić na coraz więcej inspirujących wnętrz wyposażonych właśnie w ten element, to jednak nie można zapomnieć o ich wadach. Białe drzwi są znacznie bardziej narażone na zabrudzenia niż drewniane w naturalnych kolorach. Utrzymanie ich w czystości może zatem być sporym wyzwaniem.

Z uwagi na powyższe, białe drzwi nie powinny znaleźć się w mieszkaniach i domach, których lokatorami są również małe dzieci. Takie rozwiązanie nie będzie praktyczne – może m.in. okazać się, że drzwi nie można doczyścić po ich zabrudzeniu np. farbkami plakatowymi.

Wybieraj w palecie dodatków

Oferta producentów w zakresie białych drzwi jest bardzo szeroka. Na rynku nie brakuje zatem modeli przeszklonych, o ciekawej, bogatej teksturze czy z otworami wentylacyjnymi (idealne w przypadku łazienek). Większość producentów przygotowuje również ofertę dla bardzo wymagających klientów. Mowa o dostosowaniu projektu do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Stawiając na białe drzwi, nie zapomnij o tych możliwościach.